| SergoS a întrebat:

Stie careva cum pot sa imi fac muschi la picioare si la mâini repede adica la picioare fara fotbal ca fotbal joc aproape zilnic si la maini fara a aridica greutati sau flotari daca stiti. ca trebuie sa dau jos de pe mine. funda

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu ai cum. Muschii se fac LENT si cu greutati, fara greutati se fac si mai lent.

Si conteaza si ce mananci, alimentatia e mai importanta decat antrenamentul.

P.S. : fotbal e un exercitiu de tip cardio, nu e pentru facut muschi la picioare, muschii se fac cu greutati mari si repetari putine ( maxim 10 repetari, cand poti mai multe maresti greutatea). Pentru picioare : genuflexiuni cu haltera pe umeri ( cel mai bun ), fandari, impins la presa, extensii si flexii la aparate cu greutati, ridicari pe varfuri cu greutate, etc.

| alexASP18 a răspuns:

Sa faci faci muschi, repede, la maini, fara greutati e cam greu, iar la picioare: la o sala de forta, cu greutati! happy