| QiCKaaTc a întrebat:

Vreau sa-mi fac cativa muschi la picioare si la maini. Cum ii pot face repede? Ideea e ca, n-am haltere. flotari fac, dar pentru picioare ce trebuie sa fac? Sa trag de fiare mult?

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cel mai bun exercitiu pentru picioare il reprezinta genoflexiuni cu haltera pe umeri. Apoi, mai posti face, extensii si flexii la aparat, ridicari pe varfuri, fandari cu greutate, impins la presa, etc.

| FlAiser a răspuns:

Alergi in fiecare seara cam 1 km 2 cat vrei u dar nu 5 metri si nu manca prosti doar carne fiarta salate legume fructe care iti dau energie

| ionutz246 a răspuns:

Eu vreau sa fac muschi ca sa fiu bun la bataie nu ca sa ma arat la toti cat de dezvolatai am muchii. eu nu te cunosc dar trebuie catusi sa fii rezistent la efort

| dadipink a răspuns:

Mersul pe bicicleta si genoflexiuni, sau mai era un exercitiu acela in care stai intins pe spate si ridici picioarele simultan. Bafta big grin

| DanYels a răspuns:

Pt picioare sa alergi pe banda sa mergi cu bicicleta etc. ceva ce solicita picioarele incearca sa te duci la fotbal chiar daca nu iti place

| Pissi99 a răspuns:

Alearga mult, fa genoflexiuni, sari coarda. exercitii de astea...Si trebuie sa ai putina rabdare(nu se fac peste noapte)si sa respecti programul pe care ti-l propui(nu sa faci o zi si 4 nu)La mine a functionat. Sper ca te-am ajutat.