| Maramara50 a întrebat:

Buna!
Stie cineva metode pentru marirea fundului acasa? Sunt mai slabuta,si am un fund mic,sunt nemultumita de acest aspect. Vreau sa sa vada aceste rezultate, insa nici sa slabesc.
Multumesc!

20 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Incearca sa faci exercitii de pe Youtube. Important este sa te tii de ele ceva timp pentru ca rezultatele nu se vad foarte devreme. Corpul tau este in crestere oricum si este posibil sa mai cresti si in zona aia happy

| LPCTSTR a răspuns:

"Haleşte mult" spunea cineva.
Eşti slabă? Mâncă 10 batoane Snickers per zi (nu uita de cele Trei Mese Sfinte ale Zilei) şi te faci "văcuţa Domnului" în nici o lună.

| aXy99 a răspuns (pentru LPCTSTR):

Stii ca ar pute depune grasime pe brate, spate si in special abdomen si la fund nimic, nu?

| LPCTSTR a răspuns (pentru aXy99):

Meh, asta e!
Dumnezeu cu Mila pentru aceşti oameni căci e vai de ei...

| aXy99 a răspuns:

Apuca-te de sala si consuma mai multe proteine.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Mai bine sa ai un fund mic si frumos, decat unul cat roata de tractor!winking tongue

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Multe fete si baieti stiu reteta; dar pastreaza secretul.winking laughing

| AnastasiaK a răspuns:

Acasa in niciun caz laughing La sala, in schimb: genuflexiuni, fandari, indreptari, extensia soldului la cablu, podul fundului cu haltera. In fine, daca tu ai echipament pentru asa ceva acasa si suficiente greutati, fa-le acasawinking Bafta!

| Dalmore a răspuns:

Squats

| Mircea08 a răspuns:

Sport - cu sportul obtii mai multe lucruri, forta, sanatate, rezistenta si aspect

| Peridava a răspuns:

Ai corp de balerina si vrei sa fii "văcuţa Domnului", cum zice @CookieDog?

| Maramara50 explică (pentru Peridava):

Nu cred că vrei să fii slab/ă, e naspa

| Peridava a răspuns (pentru Maramara50):

Nu e naspa deloc. Asteapta sa cresti. Vei veni si ne vei intreba cum sa slabesti.

| Maramara50 explică (pentru Peridava):

Am 16 ani, aproape 17, nu cred ca ma main ingras eu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maramara50):

Parca ai avea 40 laughing))) Ba da, de acum incepi sa te implinesti.

| Peridava a răspuns (pentru Maramara50):

Uite ca ti-a raspuns @caste. Abia de acum incepi. Pana acum, te-ai lungit. Asa se intampla in mod normal. Apoi, incepi sa pui. Iar ce pui de la 40, nu mai dai jos nici cu drujba. Si atunci abia "e naspa".
Care sunt grasi de mici, sunt obezi, bolnavi. Nu e normal asa.

| Kerre a răspuns:

Daca dispui de greutati poti face acest lucru usor acasa insa daca nu ai o sa-ti fie foarte greu. Pentru inceput iti sugerez sa iti pui la punct alimentatia si sa fii pe parcursul a 24h (o zi) intr-un surplus caloric, in fiecare zi. Pentru a constri acea musculatura corpul tau are nevoie de resurse. Dupa poti da un serch pe google pentru niste exercitii.

| Chitaristul26 a răspuns:

Genufelxiuni si fandari. Sau doar cauta videoclipuri pe Youtube. Sunt o gramada de video-uri pentru asta.

| unicornulfaraminte a răspuns:

Mananca mai mult, fa exercitii de pe Youtube si in parc si poarta colanti sau pantaloni cu talie inalta. Fa ti un program saptamanal in care sa faci diferite exercitii