| BlackRaven45 a întrebat:

1.Cam cate kg ar trebui sa aiba o fata de 12 ani? Eu am 53 kg. Nu radeti, va rog.

2.Eu mam infometat pe vreo 13-15 zile si am reusit sa slabesc 1 kg. Oare sa continui?

3.Cam cate calori arzi daca inoti cam o ora pe zi?

4.Ce exerciti ar trebui sa fac ca sa slabesc mai mult pe picioare si abdomen?

Multumesc!
P.S.Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| Annna122 a răspuns:

Hei,un sfat sincer!
NU TE MAI ÎNFOMETA! Din prosti deasete poți ajuge la anorexie, deoarece, înfometândute slăbești foarte puțin și te înbolnăvești ..Nu te mai dezvoliți cum ar trebui, nu mai ai aceeași energie.Pur și simplu, nu e bine.
Și eu am 13 ani și 52 de kg și 1, 65 m ..Aici depinde și înălțimea big grin.
Șiii happy de la 10 până la 16-17 ani nu trebuie să te abți de la anumite almente, findcă corpul tătu e în creștere. Dacă mai ai nevoie de ceva, îmi trimiți un mesaj.
Te pup și nu îți mai face grij în legătură cu greutatea, ești în perioada de creștere :*
Funda?

6 răspunsuri:
| darkmihai a răspuns:

Nu te mai infometa, incearca sa mergi la un sport, ca dupa ce termini cu infometarea o sa pui la loc

| fuzzer a răspuns:

Fa un sport, cu inotul slabesti, si o alimentatie sanatoasa.Bafta!

| ade291 a răspuns:

O sa slabesti cu timpul, nu te chinui acum sa ajungi la greutatea "perfecta", deoarece poti risca sa faci vreo boala. Mai bine te-ai duce la doctor sa iti dea o dieta pe care o poti tine, macar asa stii ca va functiona si vei fi sanatoasa.

| BlackRaven45 explică (pentru ade291):

Nu vreau o greutate perfecta. Vreau sa fiu mai subtirica ca colegii mei sa nusi mai bata joc de mine sad

| ade291 a răspuns (pentru BlackRaven45):

Daca ei isi bat joc de tine din cauza greutatii tale, inseamna ca problema este la ei. Daca tu chiar vrei sa slabesti putin, incearca o dieta, dar nu exagera, pentru a nu ajunge prea slaba, sau mai bine, poti face sport.

| gabrielutzadragutza a răspuns:

Daca te infometezi nu obtii nimic dar poti sa incepi sa mananci sanatos multe legume si fructe carne alba(peste, pui)incearca sa faci zilnic sport inotul este foarte bun dar mai poti face in fiecare dimineata cand te trezesti exercii fizice