| Rmat a întrebat:

Bună TPU!
Am 15 ani și doresc sa ma apuc de fotbal. Vreau sa evoluez în postul de portar. Ideea e ca nu prea găsesc cluburi care sa accepte copii născuți atât de devreme... Aveți idee de un club care m-ar accepta?
Țin sa menționez ca am fost antrenat ceva vreme de un fost portar.

2 răspunsuri:
| Cksihja a răspuns:

La cât de dezvoltată e industria fotbalului găsești tu un club nu-ți face griji doar continuă să cauți ceva mai insistent sau mai așteaptă ceva ani și antrenează-te.

| ruddy a răspuns:

Nu stiu in ce locatitate te afli, dar la mine in oras sunt copii si de 6 ani la fotbal. Cauta cat mai repede, trebuie ca echipele mari sa aiba si echipe de juniori, altii ar spune ca la 15 ani ii tarziu sa te apuci