| Freky229 a întrebat:

am aproape 13 ani, am 1.70, ridic gantere de 7kg, poate sa imi afecteze inaltimea, adica sa nu mai cresc?
Chestia e ca ridic o gantera, cu ambele brate si fac cate 10, maxim 20. Nu ridic gantera cu o mana, le ridic cu amandoua.
Si fac 30 abdomene, 30 genoflexiuni.
As putea avea ceva muschi la brate?
Si se poate sa nu mai cresc?

4 răspunsuri:
| NameInUse a răspuns:

N-are treaba, inaltimea tine de genetica, iar sportul nu e un factor inhibator.

| MaybeSomeone a răspuns:

Daca ai 1.70 la 13 ani esti bine. Eu am facut mult lupte si cam toti "marii" mi-au zis ca nu este bine sa 'trag de fiare' acum este la latitudinea ta cum vrei sa pui carne pe oase. la kfc sau la gantere. Un bun exemplu a fost " luptatorii de ufc, nu-s cat cei de la basket, pentru ca toti trag de fiare "

| Ruski a răspuns:

Nu iti afecteaza inaltimea, dar nu e prea bine pentru varsta ta sa ridici gantere.

| Nitoi_Sorin_2002 a răspuns:

Uite parerea mea si m-am documentat daca nu ai 16 anii nu te apuca, da iti afecteaza cresterea si + e prea devreme si cel mult daca chiar vrei 6 ridicare 2 seturi maxim