| joghu22 a întrebat:

Are cineva banda de alergat acasă? Cât de eficientă este și in cât timp slăbești?

3 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Este eficienta, dar nu-ti poate spune nimeni in cat timp slabesti, pentru ca nu stie nimeni cat de intens si de des o vei folosi. Sfatul meu este sa alergi macar 45 de minute pe sesiune, daca poti; si sa faci asta cat mai des, in masura in care nu te dor picioarele, pentru ca te vor chinui muschii de pe tibie, daca vei alerga mai des decat poate corpul tau.

| Digikey a răspuns:

Sa nu fie prea aproape de bucatarie.

| alecsawng01 a răspuns:

Daca mananci mult si apoi alergi, nu vei slabi, trebuie sa consumi un maxim de 1400 de kcal de exemplu (ca fata), iar ca baiat undeva la 2000-2200, asta asa, general, dar iti poti calcula singur in functie de greutate, inaltime, varsta, etc, necesarul zilnic de calorii pentru a te mentine, la care scazi vreo 500 600 de kcal, depinde cat vrei sa slabesti, cat de activ esti, etc.