| anneemariia a întrebat:

Buna tpu...as vrea sa incep sa merg la sala si as vrea sa slabesc in special abdomen si coapse si sa scap de celulita...ce imi recolandati? Cardio,aerobic, fitness...etc.

1 răspuns:
| daassh a răspuns:

Pe langa cele mentionate de tine mai sus, o alimentatie adecvata antrenamentului cat si un somn pe masura.
Alimentatia, sa incepem frumos, vrei sa ajungi la 50 kg, o persoana de 50 de kg are nevoie de aproximativ 2500-2600 kcal(o persoana activa) ca sa-si mentina greutatea, daca mai scazi aportul acela de kcal la 2200 ai sa pierzi in greutate, alimentatia trebuie sa fie bogatan in proteine, carbohidrati complexi(de calitate), grasimi sanatoase, multe fructe, legume si hidratare(care e foarte importanta, foarte, foarte importanta), acuma antrenamentul, asta depinde de tine ca in antrenamentul tau sa "ataci" si zonele tinta(abdominalii, coapsele, etc) dar fara ai supraantrena. Daca te mai pot ajuta si cu alte informatii, cu mare placere.