| Kiky2 a întrebat:

eu fac atletism de 2 ani si la rezistenta nu stiu cum sa respir bien si sa fug incet repede, adica stiu ca la icneput fugi incet si ultimi 100 de metri bagi viteza dar as mai vrea sfaturi, cele mai bune sfaturi si cel mai bun ajutor primeste funda

Răspuns Câştigător
| raluca250 a răspuns:

Cand faci turele de incalzire incearca sa forrtezi respiratia.winking
si nu chiar ultimii 100m trebuie sa ai un ritm sustinut [si sa accelerezi treptat]
crede-MA fac atletism de 3 ani:*
pupiici:*
Sper sa castigi cat mai multe concursuuri:*

3 răspunsuri:
| ZoeyMe a răspuns:

Trebuie sa expiri mai mult aer decat inspiri.De exemplu 3 pasi inspiri si 4 expiri si sa ai un ritm constant, marind sau micsorand viteza incet.

| BluX a răspuns:

Inspiri pe nas, expiri pe gura si nu respiri la 1 singur pas, la mai multi.bafta la alergat tonguetonguehappy

| Originalone a răspuns:

Ia ceva suplimente care maresc rezistanta la efort fizic, sunt destule in farmaci.
Numa sa nu fi prinsa si acuzata de dopaj.
Sau incearca natural un consum de 100-200 grame de carne de vita fiarta in fiecare zi, ajuta mult asta.