| Vladdy112 a întrebat:

Buna TPU.
M-am apucat de alergat si vreau niste sfaturi, si anume:
-Cum sa respir;
-Mai intai viteza si apoi rezistenta sau invers;
Si un playlist cu melodii potrivite

Răspuns Câştigător
| stefstefansteff123 a răspuns:

Inspiri pe nas expri pe gura si nu te forta, alearga incet iar cand urici un deal alearga rapid iar la coborarea alearga incet, eu am participat la 30 de kross-uri si stiu cum e sa nu mai poti de oboseala dar daca vrei progres nu renuntawinking funda? :3

3 răspunsuri:
| Love4Music a răspuns:

Inspiri pe nas expri pe gura.
Pentru viteza fugi tare pe o distanta aleasa de tine, apoi incet incet o maresti.
Rezistenta fugi incet dar pe distanta mare cca 2 km

In legatura cu muzica depinde de preferințele tale.

| questsoul a răspuns:

Depinde ce vrei sa realizezi, daca vrei sa te mentii in forma, poti practica alergare de rezistenta 15-20 de minute pe zi pentru inceput, inspiri pe nas, expiri pe gura, ca sa poti alerga constant in acelasi ritm recomand muzica house.

| UnuCuSapca a răspuns:

-Inspiri pe nas expiri pe gura
-(ce e mai greu se lasa la sfirsit) viteza apoi rezistenta
-melodii: https://www.youtube.com/......tps?/watch