| Nicoleta_Nico_1997_Qi8X a întrebat:

Imi puteti spune cum sa invat s ainot singura? Stiu ca suna nebunesc dar orice este posibil nu? laughing

Adica nu vreau sa merg la bazin dar cand o sa merg la piscina, iau un colac si daca ati putea sa imi recomandati ceva... Sa dau din picioare sau ce anume?

FUNDA la cel imi detaliat :*

Răspuns Câştigător
| BubbleWhitee a răspuns:

Eu am fost acum ceva timp la strand, dar nu stiu sa inot.Asa ca am rugat-o pe mama, care a fost cu minebig grin, sa imi explice cum se inoata catusi de cat.Mi-a explicat ca trebuie sa imping apa in spate cu mainile, si sa dai din picioare ca sa poti sa inaintezi.Apa este foarte grea, te ineci putin..intra apa in urechi, bla bla...dar inveti macar tehnicile de baza.si repetand o sa ajungi sa inveti singura.Dar iti recomand sa mergi la bazin.E mult mai ok..si nu ai de ce sa te feresti!happy Succes

2 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Ca să înveți cel mai ușor, se gâsesc niște aripioare sau mai bine zis niște mini colăcele de se pun pe mână, la început înoți cu ambele apoi la câteva zile scoți unul și rămâi cu unul și apoi le scoți de tot.

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Si eu cu colacul incerc sa invat si ma descurc, dau din picioare si inot prin apa sau cu o minge e usor