| AlexandruDan1996 a întrebat:

Unde gasesc un program de antrenament? Sunt de la tara si nu am cum sa ajung la oras ca sa merg la o sala... Am o camere amenajata cu tot ce trebuie in ea. Dar nu stiu cu care sa incep si cu care sa termin...

3 răspunsuri:
| BLeur a răspuns:

Găseşti aici :

http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474

Dai pe contul care a încărcat acest video-clip şi găseşti ce ai nevoie. Pe lângă ce o să vezi pe youtube, mănâncă sănătos, fără grăsimi. Nu mânca multe dulciuri şi lasă sucurile ( mai ales Cola, Pepsi. )

| MassEffect a răspuns:

Ce ai mai exact in sala, ai gantere, haltere, banci, aparate?

| Noodlez a răspuns:

Iti dau unul, dar trebuie sa te tii de el. Foarte greu, dar si foarte bun. Trebuie sa te tii de fiecare pas, chiar daca tie ti se pare in plus. So, sa incepem :
Luni :
*Dimineata :
-30 de minute alergat
-30 de minute meditat
*Dupa amiaza :
-5 seturi 20 de flotari
-30 minute gimnastica
-30 minute flexibilitate

Marti :
*Dimineata :
-30 de minute alergat
-30 de minute yoga
*Dupa-amiaza :
- daca ai unde inot(rau, lac, bazin, nu stiu), circa 40 de minute.
- greutati, cele mai grele pe care le ai : 5 ture, 7 reprize
- greutati, ceva mai usoare (cam la jumatatea celor pe care le-ai folosit) : 30 ture

Miercuri :
*Dimineata :
-alergat. cat poti de mult, pana simti ca te lasa picioarele.
*Pranz : Liber pana a doua zi.

Joi :
*Dimineata :
-30 minute alergat
-30 minute meditat
*Pranz :
-Genoflexiuni, 5 seturi, 10 genoflexiuni. de preferat sa tii si greutati
-30 de minute flexibilitate
-abdomene : 25 sau mai multe bucati, 5 seturi

Vineri:
*Dimineata :
-30 minute alergat
-30 minute meditat
*Dupa amiaza :
-tractiuni
-jumatate de kilometru sprint
-30 minute flexibilitate

Sambata:
*Dimineata :
-30 minute alergat
-30 minute yoga
*Pranz:
-abdomene : cate poti de multe, 5 seturi
-genoflexiuni : 5 bucati, 10 seturi, din nou, cu greutati
-flotari : cat mai multe, 10 seturi
-inot 40 de minute

Duminica :
*Dimineata:
-30 minute alergat
-30 minute meditatie
*Dupa amiaza:
-sprint
-12 tractiuni
-30 minute flexibilitate
-30 minute gimnastica.

Daca te tii la fix de el, in combinatie cu un regim alimentar ok : fara prea multe bauturi acidulate etc, o sa fii foarte in forma.