| kosti99 a întrebat:

va rog sa imi spuneti se da fault la fotbal daca il calci pe adversar in urmatoarele cazuri:
-cand driblezi;
-cand protejezi mingea, el isi baga piciorul si tu il calci involuntar;
-cand va luptati amandoi pentru minge, aici ma refer la fazele alea mai incurcate daca intelegeti ce vreau sa spun.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primele 2 cazuri nu o sa se dea fault, daca nu l-ai calcat cu intentie.
In al treilea caz, de obicei, se da fault, chiar daca nu a fost cu intentie.