| costel99 a întrebat:

Salut daca la fotbal in jucator fuge cu mingea la picior iar un adversar este chiar in spatele lui si cel cu minge il lovestecu ghetele in timp ce fuge (neintentionat) pe cel din spate se da fault. Sper sa fii inteles ce am vrut sa spun

Răspuns Câştigător
| Niky321 a răspuns:

Pai hai sa zicem ca tu fugi si el in urma ta tu l-ai lovit si a cazut el se poate da insa doar in cazuri 0, 1% din 100% ear daca tu fugi si in lovesti si nu te poti tine po piciore si cazi se da faul pentru el

5 răspunsuri:
| CostyBoss123 a răspuns:

Nu se datongue adica depinde de arbitru

| IoNuTz6666 a răspuns:

Se pune fault nu conteaza daca a fost neintentionat fault i fault l-ai lovit fault! sper ca ti-am fost de ajutor

| costel99 explică:

Dar daca a fugit fix in spatele lui jucatorul cum mai putea continua fuga fara sa-l loveasca.

| costel99 explică:

Eu am zis daca sta in spatele lui nu corp la corp chiar in spate la nici un metru distanta de cel cu mingea. eu cred ca nu este foult.