| fearlessss a întrebat:

vreau sa alerg cate 1km si sa vad in cat timp reusesc problema este ca habar n-am de unde pana unde e un km.voi cum va dati seama? Fundaa

Răspuns Câştigător
| Nickname1890 a răspuns:

Ai mai multe variante.

1. pe o pista standard de atletism pe culoarul interior un tur are fix 400m.

2. Folosesti google maps pe calculator si masori distanta intre anumite repere in zona in care vrei sa alergi.

3. folosesti un smartphone cu gps si cu o aplicatie de sport eu folosesc endomondo sports tracker, dar cu mentiunea ca nu este extrem de precis si daca vrei un timp exact la secunda/zecimi/sutimi nu este varianta ideala.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai un smartphone ai o groaza de aplicatii care iti calculeaza distane pe baza gps ului.

daca nu foloseste google maps. iti iei un doua repre pe harta si vezi ce distanta este intre ele.

| sltlp a răspuns:

Ai smartphone? Daca aveai, instalai aplciatii, sunt cate vrei si cate nu vrei. Iar special pentru alergat, ai aplicatia edmundo.

| TudyCFR a răspuns:

Pai sunt anumite borne rutiere sau alergi in jurul unui teren pentru ca o tura de teren in general are 350-400 metri si atunci faci doua ture jumate si stii.

Răspuns utilizator avertizat
| Rares911 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa masori cu rigla laughing daca nu ai smartphone