| JeffFantasy a întrebat:

Trec direct la subiect...Cum se apara un penalty la fotbal. aadica cum stiu in ce parte si cand sa ma arunc...

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Un penalti se rateaza, nu se apara, cele executate bine nu pot fi aparate.
Este greu de ghicit partea. De obicei o ghicesti atunci cand stii partea in care trage executantul.
Helmuth Duckadam, fost un portar bun, care a aparat 4 penaltiuri in finala CCE din 1986, spunea ca poti apara daca nu pleci inainte de executare si vezi in ce parte trage.