| AlLeYoana a întrebat:

Vreau niste exercitii pentru un abdomen plat ca al lui Miley Cyrus!♥

5 răspunsuri:
| Kyrie a răspuns:

Esti fata si totusi ai dat un exemplu cam ciudat, tocmai pe Miley Cyrus... aoleu
Da macar iti zic ce abdomene sa faci
Nu te lua dupa siteuri, iti zic eu deoarece sunt sportiv de performanta

La inceput ca toti incepatorii o sa faci abdomene putine, probabil 25-30..., este bine sa faci cat poti tu de multe intr-o singura serie, nu te forta in primele zile, asteapta sa te obisnuiesti, dupa 2-3 saptamani incepi si faci tot asa CATE Repetari pe serie poti tu sa duci (dar daca te lasi pe la jumate sau 3 sferturi nu prea o sa ai rezultate), dupa 1 luna si ceva de antrenamente incepe sa faci de DOUA ORI abdomene cate poti intr-o serie pe zi, probabil ca o sa ajungi pe la 50-60 daca esti serioasa, si-ti mai zic ceva, tu vrei doar sa ai un abdomen normal ca o fata normala nu ca o sportiva, atuncea chinuie-te macar 3-4 luni, o sa se cunoasca si incepi sa alergi pentru a da jos toate caloriile care ti-au format stratul adipos, degeaba arati bine 1-2 ani caci or sa se depoziteze grasimile la loc si-ti pierzi din stii tu ce, trebuie sa faci un mic efort pentru a te mentine fizic daca nu..., FUNDA! daca crezi ca ti-am fost de ajutor (crede-ma nu zic prostii) happy

| PopStarInMyMind a răspuns:

Incearca abdomene! Fa cam 100 pe ziwinking
Urca si coboara scari si bea multa apa! Sper ca te-am ajutat!

| nesuferit a răspuns (pentru PopStarInMyMind):

Nu numarul conteaza, sa slabesti e destul de usor, sa te mentii e dificil

Răspuns utilizator avertizat