| Denisaa95 a întrebat:

Vreau sa slabesc 3kg jumate si plus ca vreau sa am abdomenul plat. Ce exercitii ar trebui sa fac? In afara de alergat pentru ca acum e cam frig si nici nu vreau sa ma racesc. happy Si ce alimentatie ar trebui sa am [ce ar trebui sa mananc]?

Dau funda pentru cel mai bun raspuns. :*:*

Răspuns Câştigător
| oanaX a răspuns:

Incearca exercitiile astea http://www.sanatateata.com/frumusete/abdominale.htm sunt foarte bune ...cam o ora pe zi...si daca vrei rezultate excelente nu trebuie sa ti regim ci doar sa faci o selectie mai buna la ce mananci

5 răspunsuri:
| puf1992 a răspuns:

Iti recomand. abdomenele, si daca vrei sa slabesti. macar o saptamana incearca sa numai mananci dupa ora 6, sau + mai mult sport, daca vrei sa mananci, incearca, sa mananci fructe.sau sa bei mai multe lichide dupa ora, 6 big grin sper ca te-am ajutat

| BootsToAsses a răspuns:

trebuie sa faci mult sport, abdomene 300 pe zi sau cat poti de multe! si sa incerci sa nu mananci prea mult bea 2 litri de apa /zi. cat mai mult sport.
mananca diminata daca poti.si nu manca seara decat o fructa...

| oanaX a răspuns (pentru BootsToAsses):

3 kg nu se pierd asa greu trebuie doar sa faca mai multa miscare si sa fie mai atenta la ce mananca...stiu ca femeile peste 28 de ani slabesc mai greu si nici ele nu ar trebui sa tina un regim asa strict decat pentru scaderea in greutate cu peste 10 kghappy

| Maidanezul a răspuns:

Faci tu niste rinduieli in viata ta,scoate vointa din frigider, renunta la piine.Maninca verdeturi, salata de varza dulce cu putin ulei si o idee de otet cite un castron.varza tine stomacul plin si ocupat are de lucru stomacul. Gura pe piine sa nu o mai pui carne numai peste ca aia de pui si porc nu e buna.O sa sari cu gura mare dar stai asa puiul in curtea lu bunicu de cind iese din ou pina la 34 de zile abia are 400gr cu fulgi cu tot, ala care il mincam noi are 2 kg cum o creste ca fat frumos maninca ala ca spartul. Porcul la fel pai si bunicul are porc nici jupuit de viu nu se ingrasa 2 kg/zi Sare nu pui in mincare ca are organismul de unde lua din verdeturi, sarea acumuleaza apa. Miscare cit te tin balamalele. vezi ca ai pe internet un calcul al indicelui de greutate bagi inalt si greutatea si. vezi ce scrie acolo.

| steffanna a răspuns:

Daca vrei sa mananci paine mananca paine neagra si atunci cad faci abdomene puneti cateva straturi de folie de bucatarie dar nu dinaceea de staniol dinaceea transparenta.