| anonim_4396 a întrebat:

as dori si eu sa-mi spuneti ce fel de exercitii ar trebui sa fac pentru a avea picioarele subtiri( sa slabesc la picoare fara sa pun muschi). Bicicleta epitica ajuca?:d multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Ecou a răspuns:

Majoritatea de pe TPU exact asa ca tine, spun ca vor sa slabeasca la picioare fara sa puna muschi, de fapt e o scuza sa nu prea faceti mare efort si sa slabiti nu? sau ma insel! stai linistita ca nu ai cum sa pui muschi, apucate si sari coarda cate 10, 20 de minute pe zi, alearga mergi cu bicicleta normala nu cu bicicleta eliptica, si fa exercitii de tonifiere!

5 răspunsuri:
| Ecou a răspuns:

Bun ma bucur atunci, incearca si inotul, si niste masaje daca se poate!

| R9kitty a răspuns:

Aproape orice fel de soprt, daca nu exagerezi cu el. CE iti recomand e bicicleta, banda de alergat sau pur si simplu fa cateva ture in jurul blocului/casei, inot si exercitii fizice.

| MindExplode a răspuns:

Bicicleta epica ajuta, aerobica, saritul in coarda, alergatul.

| row a răspuns:

Eu ti-as recomada niste tae bo daca stii ce sunt alea chiar de acasa http://www.taebofitness.ro/, ar putea sa te ajute mult de tot

| barbie18 a răspuns:

Ecou nu nu e vorba de asta am facut 1 an taebo ca e drept am slabit dar tot nu aveam picioarele alea sculptate erau cum se spune in popor ( butucanoase) ori nuse vede foarte bine:d la o fusta scurta picioarele grosute:d de asta intrebam:d... am inceput sa sar coarda 15 min pe zi si tot am sa maresc cu cate 5 minute... merg la aerobic de 2 ori pe saptamana spre sa functioneze