| almaz a întrebat:

Ce părere aveți dacă voi lua aceste proteine fiind începător la sală, scopul meu fiind scăderea %-ului de grăsimi. Care din cele de mai jos să aleg? (B.22 ani, 181cm/83kg)

http://www.4fit.ro/product/flex-wheeler-s-isolate-pro-1- 82-kg

http://www.geniusnutrition.ro/produse--pr69.html

1 răspuns:
| Stefan_Stefan_2002_hEqU a răspuns:

Îți trebuie niste proteine fara carbohidrați,sau foarte puțini carbohidrați,aceste proteine îți dă putere la sală, daca vrei sa iei proteine trage tare la sală, sa pleci in patru labe de la sală, am auzit că proteinele care conțin zer ajuta la slabit, dacă vrei să slăbești eu ți-aș recomanda cardio, când te duci la sală aleargă pe banda 30 de minute, sau in aer liber 1 ora măcar cam așa o să slăbești, încearcă și deficitul calorific,adică calculează cate calorii mănânci pe zi,caută pe google sau pe eticheta produsului scrie, la sfârșitul zilei tragi linie, atâtea calorii ai consumat, ziua următoare încerci să mănânci produse cu mai puține calorii, așa vei slabi, mult succes.