| TudorGeorgian a întrebat:

Buna ziua, cum as putea face sa am abdomenul plat cu pătrățele, am deja două patretele dar vreau să-mi dezvolt mai multe, și să am abdomenul mai plat

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Angajeaza-te in constructii, la ridicat sacii de ciment sau caramizile si faci patratele in juma de an, totodata castigand bani foarte buni din munca fizica prestata.

| relian a răspuns:

Abdomen plat, sa nu maninci si s-a pui grasime peste. Daca deja ai straturi de grasime, sau centuri de astea colaci de salvare laughing trebuie s-a dai jos, reduci mincarea.
Eu aveam paratate de astwa fara sa fac nici un sport, avea si abdomenu plat, dar banui ca asa am iesit din fabrica, am mostenit pe tata, care arata f bine, fara sport, fara sala, dar nu minca ca spartu, nici eu, doaor ca asa eram pe vremea aia pana ce am terminat scoala, dupa scoala, deja intri la munca, nu-ti mai arde de miscare, maninci la fel, dar lipsa miscari face ca orice maninci sa se depuna
Cind spun miscare ma refer la alergat, eu alergam jucand tenis, sau fotbal.
Aveam 3 sau 4 patratele pe fiecare parte, chiar am poza de cand eram la scoala, eram in practica, era vara, facusem poza cu ceva fete, dar atunci nu mi s-a parut ceva wow, acu cand ma uit, stau si ma minunez laughing mai ales cand aud pe cate unia ca trag tare din greu sa obtina paratele astea, iar eu nu facusem absolut nimic sa le am, poate daca m-as fi incordat nitel, puteams a afc si cercuri si triunghiuri chiar laughing

Dar ca idee, trebuie sa maninci mai putin.Eu pe cand eram la scoala, mincam putin, dar nu ca ma abtineam, a sa am fost noi toata familia, nu ne prea omoram cu mincarea, nu wera, m din astia gurmanzi, nu ne indopam sa ne umplem burtile, asa cum faceau altii.
Cum zic depinde de fiecare cum iese din fabrica, dar cand deja incepi sa acumulezi centuri de salvare, e semn ca trebuie sa o iei mai usor cu mincarea.
Daca ai vointa poti sa te abtii, iar daca nu ai, o sa pui centuri an de an, prima data centura alba, apoi de alte culor pana ajungi la centura neagra si dai coltu laughing

| VoidEternal a răspuns:

Renunță la zahar și grasimi, fa mult cardio și exerciții pentru abdomen.

| TudorGeorgian explică (pentru VoidEternal):

Am renunțat de mult la zahar!

| Paul754880338 a răspuns:

Dacă doar de abdomen și definirea lui ai tu nevoie, este ca și cum ai spune ca vrei sa înveți doar patru litere ca să scrii și sa citești restul alfabetului nu prea mai contează. Ma gândesc cum arata un astfel de "atlet" cu abdomen si atat. Asta cu pătrățelele este cam ultima pagina din carte dar îți recomand să o citești pe toată. Nu mai cauta scurtături, îți pierzi vremea, un corp simetric și bine proporționat inseamna timp și pasiune alocata unui stil de viata.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Paul754880338):

Ce ii explici tu lui de simetrie si proportii laughing e genul de persoana care isi instaleaza aplicatie de "exercitii acasa" pe telefon, face 3 serii de flotari si a doua zi il vezi ca vine cu "functioneaza, am facut ieri si acum am bicepsul putin mai mare" laughing rolling on the floor

| TudorGeorgian explică (pentru SkandallKamataru):

Ți-aș sugera sa nu îți dai cu părerea despre o persoana când nu ști exact prin ce a trecut laughing. Am pus o întrebare pentru a încerca să devin cea mai buna versiune a mea și nu că nu am altceva de făcut.
Seară plăcută

| andreea1baratiu a răspuns:

Du-te la sala si mananca sanatos, logic.

| Bosznic a răspuns:

Eu îți voi spune foarte pe scurt nu cum fac alții. Răspunsul cheie pe care trebuie să îl știi este că pătrățelele se fac in bucătărie. Trebuie sa fii constant Intr un deficit caloric, adică să arzi mai multe grăsimi decât consumi, asta contează și de metabolism, dar îți poți instala o aplicație gratuită pentru echilibrul alimentar, iar la final când totul merge bine, incepi sa faci exerciții pentru abdomen. Sper că te am ajutat spor la treabă!