| GulDan a întrebat:

Ca incepator de atletism e bine daca scot pe 50m 6.90? Fac de 5 luni atletism dar nu prea progresez in viteza credeti ca mai bine ma bag pe rezistenta la 800m?

14 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Depinde cati ani ai... poate sa fie bine sau foarte slab daca ai mai mult de 15-16 ani

| GulDan explică (pentru Nickname1890):

Am 17 anilaughing

| Nickname1890 a răspuns (pentru GulDan):

Mda. e slabut timpul. Trebuie sa te mai antrenezi... mai ai mult de lucru.

| Nickname1890 a răspuns (pentru GulDan):

Iar daca e cazul sa te bagi pe rezistenta sau nu... cel mai bine iti spune antrenorul. El te vede si te cunoaste si isi poate da seama unde ai potential.

| Ibrahimovic a răspuns:

E cam mult! Eu la 50m scot 6, 6.
Tu ar trebui sa scoti mai putin daca faci de 5 luni!

| GulDan explică (pentru Ibrahimovic):

Chestia e ca nu prea am luat-o in serios.happyAm facut vreo 3 luni calumea dar ma apuc serios.

| xDr0gs a răspuns:

Incearca pe rezistenta si de acolo cu antrenament o sa progresezi si in viteza!

| xCrazyWolf a răspuns:

Eu cred ca mai bine te bagi pe rezistenta. dupa 5 luni sa scoti 6.9. mi se pare cam putin. adica eu sincer, am scos la scoala 6.2, 13 ani, si nu fac atletism. deci cred ca ar fi mai bine sa te bagi la rezistenta.

| SirbGabriel a răspuns:

E destul de bine

| 00Alexy00 a răspuns:

Mie mi se pare OK daca scoti 6.90 pe 50m si esti si incepator. Eu sunt fata si scot pe 50m 6.53 si fac de ceva vreme. Daca o ti tot asa cu antrenamente o sa progresezi, dar depinde de fiecare. Eu zic sa incerci rezistenta si vezi care iti place mai mult si care ti se pare mai usoara.

| GulDan explică (pentru 00Alexy00):

Nu-mi vine sa cred sa scoti 6.53 ca fata:O Mi se pare f.bine.Cred ca sigur te-ai dus la multe concursuri.
Mie imi place mai mult rezistenta sincer dar antrenoru nostru ne pune lansate si mai putine ture.
Da-mi si mie id de mess daca ai sa-ti pun mai multe intrebari daca vrei.Mersi!

| 00Alexy00 a răspuns (pentru GulDan):

Ti-l dau: a_alexandra_2000

| 00Alexy00 a răspuns (pentru GulDan):

Dar vezi ca eu intru pe mess doar in weekend-uri deoarece am antrenamente de luni pana vineri si nu am cand sa intru. Oricum abia astept sa vorbim.

| GulDan explică (pentru 00Alexy00):

Nu me-a venit sa credlaughing am scos 6.60..de 4 luni tot scoteam 6.90 si cv sau 7 dar saptamana asta se cunoaste ca am progresat bine.