| azd a întrebat:

Cand trebuie facut ramatul la spate? Adica la inceput de antrenament, la mijloc sau la sfarsit sau nu conteaza?

Răspuns Câştigător
| CulturismsiFitness a răspuns:

Ramatul ca si tractiunile de altfel este un exercitiu de baza. Si trebuie facut cel putin 1 data la 2 saptamani.
Eu de exemplu imi fac 2 seturi de incalzire la spate si fac 1 aparat sau 2 si pe urma trec la ramat. Poti termina antenamentul cu ramat. Asta nu e o regula. Depinde de cum iti raspunde corpul la antrenamente si astfel iti dai seama cand trebuie introdus