| cetateandezgustat a întrebat:

Care discuri pentru o bara de ridicari la piept sunt mai bune dintre urmatoarele:
- cromate(argintii)
- negre
- ciment imbracat in plastic
?

Unde bune = rezistente in timp (si peste 10 ani sa fie bune), sa nu faca mizerie (sa nu se sfarame bucati din ele, sa nu iasa culoarea) si sa fi destul de placute la atingere.

1 răspuns:
| CulturismsiFitness a răspuns:

In primul rand ciment imbracat in plastic nu am auzit in toti anii mei de sala!
Iar cat despre care sunt cele mai bune discuri pentru Impins la piept sunt cele din metal.Invelisul de guma este pentru a proteja solul in caz ca le scapi de pamant!