| 西蒙娜 a întrebat:

Referitor la Skoda Octavia II. Bandourile mașinii sunt negre http://www.auto100.ro/images/products/img_13373_2.jpg
Eu doresc să le vopsesc argintii, însă, mi s-a spus că nu merg cromate fiindcă sunt din plastic. Credeți că există vreo soluție să le pot colora astfel? Există măcar vreo folie din crom care le fac argintii? Pot croma plasticul?

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu am o metoda de a imita cromul, care iese foarte ok, pentru ornamente cu suprafata mica.
Folosesc spray din ala de imitatie de crom, dar cu cateva 'trucuri' de vopsitor. Am facut cateva ornamente de cheder pe metoda asta, si au iesit frumos.
Daca cauti bine, poti gasi si folie argintie autocolanta, cu un feon si multa rabdare le faci si cu aia.