| ymaster a întrebat:

Care este diferenta dintre patine si patine cu rotile

6 răspunsuri:
| GabiiHaș a răspuns:

Patinele sunt folosite pe gheata.
rolele pe beton.

big grin

funda?

| MoneyMoney a răspuns:

Patinele le folosesti iarna la patinoar, iar patinele cu rotile sunt rolele cu care te dai pe strada si faci trickuri in parc!

| MireeeLa a răspuns:

Diferenta este ca patinele au o lama pentru a putea a te deplasa fara sa cazi pe ghiata iar celelalte pentru a merge pe asfalt.

| ctina a răspuns:

Patinele sunt cele cu lama (de la patinaj artistic) iar patinele cu rotile sunt papuceii cu roti, pe care ii folosesti vara in parc big grin

| AnnaAnnne a răspuns:

Patine-cele cu care te dai pe gheata
Patine cu rotile-role cu carete dai eventual pe ciment, trotuar etc.
Te pup, sper ca te-am ajutat :*

| irocku a răspuns:

Pe bune? patinele sunt patine iar patinele cu rotile sunt rolele! sper ca sti ce sunt alea role!