| sanea06 a întrebat:

Care este echipa nationala a Romaniei ai lui Piturca?

Răspuns Câştigător
| FuNN a răspuns:

Ciprian Anton Tatarusanu (FC Steaua Bucuresti), Silviu Lung jr. (FC Astra Ploiesti) si Cristian Balgradean (FC Dinamo Bucuresti) - portari;

Paul Papp (Sporting Club Vaslui), Cornel Emilian Rapa (FC Otelul Galati), Vlad Iulian Chiriches (FC Steaua Bucuresti), Marius Valerica Gaman (FC Astra Ploiesti), Nicolai Dorin Goian (Glasgow Rangers FC), Dragos Grigore (FC Dinamo Bucuresti), Constantin Grecu (FC Universitatea Cluj) si Iasmin Latovlevici (FC Steaua Bucuresti) - fundasi;

Banel Nicolita (AS Saint-Etienne), Gabriel Torje (Udinese Calcio), Alexandru Bourceanu (FC Steaua Bucuresti), Ionut Neagu (FC Otelul Galati), Doru Mihai Pintilii (CS Pandurii Lignitul Targu Jiu), Costin Lazar (PAOK Salonic) si Cristian Tanase (FC Steaua Bucuresti) - mijlocasi;

Adrian Mutu (AC Cesena), Bogdan Stancu (Orduspor Kulubu), Daniel George Niculae (AS Nancy Lorraine), Marius Constantin Niculae (FC Dinamo Bucuresti) si Ciprian Andrei Marica (FC Schalke 04) - atacanti.

Acestea sunt jucatori convocati pentru partida cu Urguay, antrenor Piturca, Meciul de la 20:30 pe Antena1.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este echipa nationala a Romaniei.Antrenata de Victor Piturca.Ce vrei sa stii mai mult?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai e Romania aia care trebuie sa fie!
in vemurile bune ale nationalei stiai jucatori pe derost acum numai sti care cum cine e la nationala parerea mea