| Ciobanu_Simona_1990 a întrebat:

Cat slabesti intr-o luna, daca fugi o ora pe zi?

9 răspunsuri:
| Grimmjow69 a răspuns:

Pentru inceput este bine sa alergi cam 300 de m si sa mergi 100m. Dupa cateva zile rezistenta poate devenii mai mare daca stii sa iti folosesti si respiratia. Daca alergi cel putin 3 zile pe saptamana.Intr-o luna cred eu ca o sa dai jos 5-6 kg.

Succes la alergat!

| Wehes a răspuns:

Deloc sau cateva kg.
Cheia e in ''bucatarie'', mai exact la Alimentatie. Degeaba fugi si dupa bagi o prajitura sau o shaorma.
Mai intai fa-ti un plan de nutritie, fara dulciuri, grasimi ( grasimi nesanatoase ), sucuri acidulate si asa mai departe, abia apoi te gandesti la partea cu exercitiile fizice.
O zi buna sa ai.

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Nu este un numar standard pentru asa ceva. Depinde de multi factori. Sa nu uitam ca fiecare om este diferit, fiecare organism este conceput altfel. Plus ca mai conteaza si ritmul in care alergi, regimul alimentar, orele mesei, odihna, etc.
In principiu, cel mai sanatos este sa slabesti in jur de 3 kg pe luna, daca slabesti 5 kg intr-o saptamana (cu un regim foarte slab in calorii) sunt sanse de 99.99% sa pui dublu inapoi.

| george232323 a răspuns:

S-ar putea sa nu slabesti de loc... depinde de organism! trebuie sa variezi si alimentatia, poti sa faci foarte mult sport dar poti sa pui inapoi ce ai mancat in 5 minute...

| NumeciudatT a răspuns:

Nu vei slabi mult

| horia98 a răspuns:

Pai daca fugi o ora in fiecare zi si ti un regim alimentar bun ai [utea sa dai jos pana la 10 kg...dar totul consta in a nu manca dupa ora 7 seara, sa alergi DIMINEATA si nu in alt moment al zilei fiindca atunci organismul este foarte odihnit si daca il pui in miscare cu putin aer proaspat o sa ai mult chef de viata peste zi si o sa arzi si caloriile peste zi fara ca tu sa faci ceva si stabilesteti ore fixe la care sa iti hranesti corpul si sa nu faci prostia sa crezi ca daca faci cura de slabire cu infometarea ai sa dobandesti ceva

| AnonimR a răspuns:

Intr-o luna nu o sa se vada mare lucru. Dar daca alergi si faci abdomene in vreo 3 luni o sa inceapa sa se vada rezultatele.

| J41L a răspuns:

Eu cred ca 5Kg

| Deak_Maria_1995 a răspuns:

Pai cam 3 kg dar daca ai o alimentației corespunzătoare ai putea slabi 5-7 kg