| Alx_Mihai_2001 a întrebat:

Cate calorii contine o omleta din 4 oua cu ceapa?

Răspuns Câştigător
| Ramina a răspuns:

Cam 350 calorii,ceapa nu are importanta, nu are aproape deloc calorii, daca pui branza, cascaval, sunca sau alte ingrediente de genul numar de calorii va creste mult. Oricum o omleta este foarte sanatoasa si nu te va ingrasa daca nu mananci zilnic.

| RAY a răspuns (pentru Ramina):

Serios ceapa nu are calori mai ales prajita in ulei?

| RAY a răspuns (pentru Ramina):

Depinde de ou cat de mare e, depinde de ceapa, depinde de ulei, nu se poate sti exact asa ceva e sf de stiut ca ouale nu sunt la fel, dar parerea mea nu contine mai mult de 500 de calorii, mai sanatos e oul fiert

| Ramina a răspuns (pentru RAY):

Nu scrie nicaieri ca a prajit ceapa in 5l de ulei ca sa aiba nu stiu cate calorii, exista persoane, ca mine de exemplu care nu pun deloc ulei la omleta sau daca pui, pui 1 lingura nu toata sticla ca sa te ingropi in calorii.Probabil faci parte din persoanele alea care numara caloriile si din guma de mestecat laughing

| RAY a răspuns (pentru Ramina):

Va manca omleta asa fara sa o prajeasca a? Ceapa cruda contine calorii apropo

| Ramina a răspuns (pentru RAY):

Am zis ca nu are aproape deloc, reciteste de 10 ori daca nu esti in stare sa intelegi din prima inainte sa te contrazici cu mine, in orice caz ceapa are cateva calorii si alea sunt negative si nu o sa te ingrasi in veci vecilor de la niste ceapa dar ma indoiesc ca stii ce sunt alea.
Daca nu folosesti ulei nu inseamna ca nu prajesti omleta, se face si fara.Pe ce lume traiesti? Calmeaza-te si vezi-ti de mancarea si de viata ta.

| RAY a răspuns (pentru Ramina):

Calorii negative? Deci de la calorii negative nu te ingrasi un studiu ceva stiintific ca sunt curios, da va manca omleta asa cruda super 9

| RAY a răspuns (pentru Ramina):

Http://calorii.oneden.com/Calorii-Ceapa.html

o ceapa are 42 de calorii

foarte putin cei drept dar are si nu exista calorii negative sau pozitive, exista calorii atat

| Ramina a răspuns (pentru RAY):

Esti sub orice critica laughing calorii negative inseamna ca, corpul arde mai multe calorii ca sa digere mancarea respectiva decat caloriile pe care le are mancarea respectiva deci iesi pe minus, mai documenteaza-te daca tot ai acces la internet.Eu una nu mai am de gand sa explic la toti increzutii care n-au idee pe ce lume traiesc teoria cepei laughing n-ai decat sa te contrazici singur pana iti ies ochii din cap.

| RAY a răspuns (pentru Ramina):

Desigur ca nu poti dovedi ceea ce afirmi nici nu ma mir, nu exista un singur aliment care sa isi suporte afirmatia
, nu trebuie sa imi explici dovedeste stiintific ceea ce afirmi un studiu ceva

| RAY a răspuns (pentru Ramina):

Acesta este efectul termic al macronutrienţilor (7):
• Grăsimi: 2-3%.
• Carbohidraţi: 6-8%.
• Proteine: 25-30%.

http://www.scientia.ro/......lorie.html

dupa cum se poate vedea ceapa este un carbohidrat si doar 6-8% are nevoie organismul pentru metabolizare

eu nu ma contrazic cu nimeni vad in generatia ta multi copii care au trecut scoala si au ramas fara nimic pacat

11 răspunsuri:
| Niki_Alexi_1984 a răspuns:

Evita ceapa prajita..cu cat si in ori ce mancare poti evita prajitul ei cu atat mai sanatos pentru organism ..calorii negative are doar cruda si fiarta pentru cine nu stie.