| anonim_4396 a întrebat:

Câteva întrebări legate de sala:
1. Este ok programul pe 5 zile: piept, spate, picioare, umeri-trapez, brațe? Sau piept, picioare, spate, umeri, brațe?
2. Este ok ca post workout sa iau Shake proteic Gold Whey de la ON + o cupa de creatină și o cupa de glutamina?
3. Vitamina E este un antioxidant puternic benefic sau mai bine Seleniu?
4. Pot face sala doar dimineața, doar că am stări de vomă daca mănânc ceva dimineața. E ok dacă mănânc după sala micul dejun, iar după 2 ore sa iau masa de prânz?

1 răspuns:
| aXy99 a răspuns:

1. E okish. Se putea mai bine, dar pentru inceput nu e rau. Il vei modifica tu intre timp, important e sa te antrenezi.
2. Nu. Ai nevoie de carbohidrati dupa sala pentru a reface rezevele de glicogen. Proteinele acelea vor fi irosite, se vor transforma in carbohidrati.
3. Din suplmiente niciunul.
4. E ok si nu prea. Nu vei avea energie suficienta. Nu poti manca nimic? Eu dupa ce ma trezesc pot baga si 1300 kcal in mine. Evident, daca fac asta, nu voi putea sa ma antrenez decat dupa cateva ore. Mananca putin, 200-300 kcal cat sa ai energie si mananci mai bine dupa sala.