| andreea16a a întrebat:

Ce bicicleta fitness sa cumpar, mecanica sau magnetica? Care e diferenta intre cele doua?

Răspuns Câştigător
| ady3600 a răspuns:

Bicicleta magnetica e mai buna, e folosita in salile de fitnes dar si putin mai scumpa. cea mecanica e pentru recuperare sau pentru bunicutehappy
Totusi mie imi place bicicleta eliptica, lucrezi mai multi muschi cu ea dar costa cat celelalte 2 la un loc

2 răspunsuri:
| iefsul a răspuns:

Magnetica e mai buna in general pedalatul la bicicleta medicinala subtiaza picioarele ca sa-ti consumi caloriile trebuie sa pedalezi cam o ora si eu am dar o folosesc pentru ca am scolioza deci fac un fel de recuperare

| RoccoSuasito a răspuns:

Daca te referi la bicicleta eliptica, sa iti cumperi magnetica pentru ca cea mecanica are un disc care se freaca o banda si cu timpul banda aceea de strica.