| xcristix a întrebat:

Ce diete de slabit stiti? eu stiu una usoara si anume timp de 3 zile sa mananc doar 3 kg de mere si slabesc 2kg, cel putin asa scria pe net, insa nu stiu daca e chiar asa. a incercat cineva aceasta dieta?

Răspuns Câştigător
| andrey69sex a răspuns:

Poi diete sunt la greu dar nu toti stiu ce e ala slabit. daca vrei sa stii teoretic da slabesti cu merele ( e vorba de calorii negative stii tu) dar daca nu iti schimbi apoi stilul de viata pui la loc cel putin a la inceput.calea sigura si sanatoasa e elimini grasimile, prajelile, fast-food si celelalte bullshituri de astea, mananci dulce foarte putin si regulat ciocolata neagra si incerci sa mananci undeva la 1800kcal/zi si fa mult cardio alergare, sport care transpiri... daca te inveti sanatos si slabesti pe timp mai greu e o sansa mare sa te inveti sa traiesti asa si sa nu mai pui pe tine. funda?big grin

6 răspunsuri:
| oOoRubyoOo a răspuns:

Vai acum au ajuns si merele "supliment de slabit"
doar pentru ca slabesti mancand mere nu inseamna ca merele te ajuta sa slabesti, faptul ca iei mai putine calorii decat arzi te face sa slabesti
ai putea manca niste carne, orez brun, oua etc si tot sa slabesti

o sa se ajunga ca oamenii sa mananca rahat si sa zica : vezi? noua dieta de slabit

| xcristix explică (pentru oOoRubyoOo):

Pai merele au foarte putine calorii, de asta sunt bune la diete nu ca au ele nu stiu ce, doar ca au foarte putine calorii

| oOoRubyoOo a răspuns (pentru xcristix):

Corpul tau nu supravietuieste doar cu un numar de "calorii"
corpul are nevoie de proteine,carbohidrati,grasimi,vitamine, minerale, enzime etc

Asa poti bea doar apa si gata vei slabi...
Eu de ex sunt in perioada de definire am slabit 4-5 kg in 4 saptamani mancand 7 mese pe zi,carne, oua, lapte etc avand grija doar sa ard mai multe calorii decat bag in mine

Ma mira prostia unora si lipsa de logica

| xcristix explică:

De fapt era 3kg in 3 zile nu 3kg in o zi.

| ioana12345 a răspuns:

Eu cred ca merge daca rezisti. doar ca nu stiu cat de bine vei primi mancarea dupa, adica vei pune pe tine tot ce mananci. Eu te sfatuiesc doar, tu faci ce vrei. Ti-as recomanda un stil de viata echilibrat, sport, sa poti manca din orice cate putin. Daca nu ajungi la un echilibru toata viata ta va fi o dieta si nu cred ca iti doresti asta. succes!

| Deeniiii a răspuns:

Mie mi se pare o mare prostie chestia asta! Adica, 3 kg de mere pe zi, vrei sa te bagi in spital?laughing
Daca chiar vrei cauta mai bine pe net ca vei gasi diete usoare sisanatoase. Dar totusi eu zic ca daca vrei sa slabesti, mai bine renunta la sucuri, dulciuri si mananca mai sanatos.
Succes!happy