| WalterWhite a întrebat:

Ce exercitii sau cum sa fac exercitiile pentru forta? (nu pentru masa musculara sau definire doar cresterea fortei)

12 răspunsuri:
| cookie01 a răspuns:

Pentru forta si punere de masa musculara faci aceleasi exercitii cu greutati mai mari si mai putine repetari. Pentru definire faci repetari multe cu greutati mici

| bunelutu a răspuns:

Vrei sa iti zic ceva adevarat uitate aici forta si corp atletic fara sala
http://www.youtube.com/watch?v=j3MTqRWPiZU

| Cosmin86 a răspuns (pentru bunelutu):

Ai nevoie de ani buni de sala pana poti sa faci exercitii de genul ( sau rutine gen Hanibal street workout ), termina cu aberatii de copii mici "fara sala".

Faci sala pana ai forta necesara si apoi treci la street workout, altfel sunt doar ABERATII DE COPII MICI SI FIRAVI.

Acum sa raspuns la intrebare, pentru forta :

- minim 6 mese CONSISTENTE pe zi, proteine la fiecare masa ( nu ciorbe, mancare gatita, etc. )
- antrenament foarte odihnit cu greutati foarte mari ( dar forma buna de executie )
- maxim 5 repetari pe serie ( poti peste, maresti greutatea )

| bunelutu a răspuns (pentru Cosmin86):

Bai cosmine tu esti dus cu pluta, termina tu cu aberatiile ca esti kid
cum dracu sa imi spui tu ca trebuie sala 6 mese
eu am inceput de la 18 ani direct cu workout 3 mese pe zi orice( supe ciorbe etc. nici macar nu stii sa mananci sanatos copil infundat in fast food.)
adica voi nu puteti nu santeti in stare inseamna ca sunteti handicapati

OFF topic cei care mai comenteeaza bann

| Cosmin86 a răspuns (pentru bunelutu):

Am 27 de ani si practic si sala si street workout de ani de zile.

imi dau seama ce forta ai tu cu 3 mese pe zi laughing

Si normal ca stiu sa mananc sanatos : piept de pui, de curcan, somon, ton, oua de tara, branza de tara, legume si fructe crude in cantitati mari, caju, migdale, nuci, verdeturi, etc.

Si eu tot pentru forta ma antrenez. Doar ca combin sala cu street workoutul, fiecare iti ofera altceva.

REPET : arata-ne medaliile tale de la competiile de strongman, sau esti doar o gura mare, care face forta cu ciorbe laughing

| bunelutu a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba nu stiu ce ai in capu ala de neandertal dar nu am ce sa discut cu tine
nu am nevoie de medalii, faima gura mare ce esti.
sa stii cei mai buni stau in umbra si lasa pe cei slabi sa se bucure.

| Cosmin86 a răspuns (pentru bunelutu):

Am inteles, tu esti "modest" rolling on the floor

iti tii forta de superman facuta cu un antrenament atat de simplu secreta rolling on the floor

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru bunelutu):

Nu te mai certa cu sportivii adevarat, zi-le in fata "gura mare", dar in fata probabil ai sta cu capul plecat rolling on the floor

Copil tare in gura pe internet...

Si dupa cum te exprimi esti clar un taranoi needucat ( probabil in loc de facultate tu te duceai cu vitele la pascut ) si care provine dintr-o familie saraca.

Vorbesti de bani dati pe sala... pai banii pe sala = o nimica toata, si ultimul sarantoc isi permite.

"sa stii cei mai buni stau in umbra si lasa pe cei slabi sa se bucure", NU, cei mai buni NU STAU IN UMBRA, ci castiga MILIOANE DE EURO in concursuri internationale. Cauta si tu pe youtube "phil heat house" sau "jay cutler house", sa vezi cum inoata aia in bani ( au atat de multi bani din concursuri de genul, ca pentru ei un BMW nou-nout full options = rabla ieftina )

p.s. : Mike Tyson rupea fiarele la sala si totusi a doborat o gramada de oameni cu vise de taran prost ca tine. in curand o sa ne spui ca esti mai rapid si mai puternic decat mike tyson rolling on the floor

Sincer... NU MAI COMENTA LA SPORT, nu ai nicio tangenta cu sportul, RAMAI CU VITELE PE CAMP.

| bunelutu a răspuns (pentru TheRomanianWolf):

Mai wolf iti zic ceva mai du-te-n mata de prost

| NDC12 a răspuns (pentru bunelutu):

Presupun ca nu ai calcat in viata ta intr-o sala si ne dai noua lectii si sfaturi, mai ales la cosmin.

Ce ban ma coiosule, unde te crezi la counter-strike?

Cu 3 mese pe zi imi dau seama cat de puternic esti tu, abia te poti ridica pe tine din pat sa mergi pe strada, dar sa mai ridici si greutati?

Copil incult si prost crescut.

| TheRomanianWolf a răspuns (pentru bunelutu):

Copil mic si firav, imi zice el mie ceva?

vezi ca "mata" se scrie cu cratima. Dupa ce ca esti extrem de firav, mai esti si analfabet.

| invingatoru098 a răspuns:

Da ma asculta la mine aici 6 mese pe zi.ca da toti au bani de stata mancare pe zi mananca vita.pui ca nu-s scumpe cam 20lei kg.