| TheQuestionQuestionQuestion a întrebat:

Ce exercitii trebuie sa fac pentru ami mari umeri/spatele,nu ma refer la a pune muschi, ci pentru ami mari oasele. funda

Răspuns Câştigător
| Goldenboy97 a răspuns:

Oasele nu cresc in lungime/grosime indiferent ce exercitii faci. Daca te antrenezi cu greutati o sa creasca in densitate si atat.

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Oasele sunt sub "comanda" genetica si hormonala --- nu cresc in grosime si/sau lungime prin practicarea unor exercitii fizice.

| TheQuestionQuestionQuestion explică (pentru alessia5158):

N-am inteles

| alessia5158 a răspuns (pentru TheQuestionQuestionQuestion):

Cresterea este programata genetic si se afla sub control hormonal--- vei invata la "anatomia si fiziologia omului"( in clasele mai mari!).

| Goldenboy97 a răspuns (pentru TheQuestionQuestionQuestion):

Oasele nu cresc in lungime/grosime indiferent ce exercitii faci. Daca te antrenezi cu greutati o sa creasca in densitate si atat.

| Albert_Gavrilescu_1999 a răspuns:

Cauta pe youtube sigur gasesti