| Bogatasul a întrebat:

Ce exerciții trebuiesc evitate la sala dacă ai scolioza?

Răspuns Apreciat de Editori
| 1234568807 a răspuns:

Culturismul nu prea este recomandat pentru cei cu scolioza, la sala ai de ridicat greutati, ceea ce nu trebuie, incearca sa practici altfel de sporturi, cum e inot, handbal, fotbal etc.si sa mergi la medic. El iti va spune ce exercitii sunt bune sau nu.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cel mai sănătoase sunt bicicleta eliptica, mersul pe jos, sa nu ridici greutăți din picioare, doar la aparate si acolo cu limita si așa ca începător crești mult, vezi daca nu ai si spondiloza, ai c sau s?

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Https://rum.arianahealthcentre.com/trenazhernyj-zal-pri-skolioze

citeste si aici, vezi de o radiografie sau un rmn la coloana

| Invictusman a răspuns:

Înotul e cel mai recomandat și un kineto.

| Vali215 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa faci exercitii care te ajuta impotriva scoliozei. Poti sa cauti pe Youtube genul asta de exercitii.