| anonim_4396 a întrebat:

Ce inseamna la pariuri, Handicap 1 gazde,, sau Handicap 2 gazde,, sa-mi raspunda doar cei ce se pricep

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Handicap
1 X 2
Exemplu :
(0:1)Chelsea – Arsenal 4.88 3.70 1.51

În paranteză este trecut scorul de la care " începe " meciul pentru acest tip de pariu.

Rezultatul final al acestui tip de pariu se calculează astfel:
- dacă Chelsea câştigă la 2 sau mai multe goluri diferenţă, atunci semnul câştigător va fi Handicap 1;
- dacă Chelsea câştigă la un singur gol diferenţă, atunci semnul câştigător va fi Handicap X;
- dacă meciul se termină la egalitate sau Arsenal câştigă, semnul câştigător va fi Handicap 2.