| FriendsShow a întrebat:

Ce inseamna handicap in pariuri? H1-1 ..H1-2 ..H1-X?

3 răspunsuri:
| JordanMichael a răspuns:

Joaca Dinamo-Steaua. si pui handicap 1-1. asta inseamna ca imaginar dinamo pleaca cu 1-0, si tu spui ca o sa castige. In realitate. daca meciul se termina egal.tu iei pariul ca ai plecat cu handicap pe Dinamo si i-ai pus un gol in plus. daca castiga Dinamo tot castigi. handicapul practic aduna goluri unei exchipe.

| FriendsShow explică (pentru JordanMichael):

Deci fa-ma sa inteleg... daca am pus H1-1 ..si dinamo are 1-0 ..meciul se poate termina cu victoria lui dinamo sau egal... daca este 0-1 pentru steaua meciul se termina la o diferenta de minim 2 goluri.ASA ESTE? ai jucat tu?
Astept raspuns! MERSI!

| JordanMichael a răspuns (pentru FriendsShow):

Bine la prima parte. daca este 0-1 pentru steaua trebuie sa pui H1-x, adica bagi un gol pentru dinamo si vezi cat e scorul, si in situatia asta daca bagi un gol pentru dinamo devine h1-x. sau bagai h2-1 si bagai doua goluri pentru dinamo, si scorul devenea 2-1 si aveai iar 1 pe bilet.