| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre bicicletele CUBE? As vrea si un model mai bun...

Răspuns Câştigător
| mihaitaLGP a răspuns:

Cube e considerata cea mai scumpa bicicleta. Ce-l mai slab cube, ca pret de catalog este 2000 lei. Echipate, sunt binisor, acum depinde de pret. Alt model bun este Felt, la fel de bine echipat dar mai ieftin. Cube, Felt si Merida sunt considerate cele mai bune marci de biciclete. Alte marci, Magellan, Ram, Rockrider, UMF etc. Negustori ambulanti vand biciclete de top la pret de nimic, bineinteles daca sunt necunoscatori. E plin prin targuri de hoti, le aduc din strainatate si le dau la jumatate chiar sfert de pret. Ca sa cumperi o bicicleta buna si de marca din targuri, trebuie sa cunosti foarte bine marcile si piesele care le contin bicicletele. Dhs si FirstBike sunt marci romanesti, Dhs e cea mai prosta firma de biciclete care exista, le ansampleaza la duzina, nu sunt centrate, si cele din aluminiu sunt grele ca dracu. Firstbike e o marca putin, putin mai buna, dar foarte proasta in comparatie cu marcile de top. Acuma eu vorbesc de performanta, daca vrei o bicicleta de calsa.

| rutanklan a răspuns (pentru mihaitaLGP):

Daca ai scrie si corect ti-as da doua funzi.

8 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Incearca Ram happy Sunt mai nice.

| rutanklan a răspuns:

Daca te intereseaza sa fie frumoase, da cube stau bine la capitolul asta. Modelele 'bune' incep de la 2000 de lei in sus. Depinde pentru ce vrei sa o folosesti. Asta e un model destul de bun http://www.freeridebikes.ro/wp-content/uploads/2012/03/wls-access-pro.jpg dar poate e cam scump.

| papusica987 a răspuns:

Te ascult...

| razvan66669 a răspuns:

Acid sau analog

| razvan66669 a răspuns:

MihaitaLGP nu sunt cele mai scumpe biciclete uite una scumpa:http://www.playbike.ro/produs.php?id_produs=6753