| adela2012 a întrebat:

Ce parere aveti despre saritul corzii pentru slabit ( mai ales in partea abdominala )?

10 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

E absolut nefolositoare, nu o sa vezi diferenta.

| adela2012 explică (pentru OnuOnulică):

De ce spui asta?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o metoda foarte buna.

| FitnessTrainer a răspuns:

E ok, dar fara alimentatie nu prea rezolvi problema.

| adela2012 explică (pentru FitnessTrainer):

Pai si la alimentatie am grija, normal.
Cu alergatul nu prea pot (nu conteaza de ce.) si m-am gandit la coarda, vreau sa dau jos din grasimea de pe intreg abdomenul si d'asta am intrebatwinking
Apropo, esti antrenor de fitness?

| FitnessTrainer a răspuns (pentru adela2012):

Nu chiar, nu am cursuri specializate, domeniul meu nu e in sport, fitness-ul e un hobby de vreo 6 ani.

| EchoDemon a răspuns:

Te ajuta la slabit.

| MaeRii a răspuns:

Saritul corzii este bun pentru slabit plus intareste musculatura cardiaca, capeti forta in brate si in picioare.In plus, 15 minute de sarit coarda sunt echivalente cu 30 de minute de jogging.

| giucu a răspuns:

Da sunt ok exercitile cu coarda nu numai pentru partea abdominala ci si picioare maini etc

| Muschilosul a răspuns:

1.Nu ai cum sa arzi grasime dintr-o zona anume, ci pe toata suprafata doar.
2.Decat sa sari 1 ora si sa arzi vreo 300calorii mai bine iti reglezi alimentatia.Mananca sub necesarul zilnic cu -300 calorii si iti recomand sa faci si ceva sala pentru ca sa iti pastrezi/faci ceva forme.