| Dragosh9988 a întrebat:

Ce racheta de tenis recomandati (daca au acelasi pret) : Wilson sau Babolat?

Răspuns Câştigător
| Zippy a răspuns:

Pai nu ma pricep la tenis sau la rachete, dar iti spun ce as face daca as avea de furca cu alegerea dintre 2 produse asemanatoare ca pret, dar diferite ca firma.In 90% din cazuri(asta e de la mine) firma producatoare(mai bine spus renumele firmei) valoreaza cam 30-40 chiar 50% sau poate mai mult din pret.Vezi care are materialul mai bun, care suporta mai multa presiune pe plasa(nu stiu daca asa se numestelaughing )Baftawinking

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Iti recomand Wilson.

| aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Wilson le am de 3 ani

| Scândură a răspuns:

Babolat! Fac tenis, mi se par cele mai bune! Mai bune ca Wilson, mai calitative.
http://www.babolat.ro/

| MadneSsCat a răspuns:

Eu am wilson da am dat peste 100 de euro pe ea si... e destul de buna. cum nu stiu de ce modele vorbesti, dar uita'te la caracteristici... acum daca ar fi sa aleg intre a mea si una cu acelasi pret de la babolat as alege'o pe a mea st ft multumita de ea. daca e una la 100-150 de roni recomand babolat dar daca e peste 200 roni zic wilson big grin

| Dragosh9988 explică:

Da, si Prince este o racheta foarte buna!

| undercena12 a răspuns:

Eu iti recomand WILSON crede-ma le-am probat cu mana mea!big grin

| Deby a răspuns:

Eu am avut wilson dar nu m-a tinut mult pe cand babolat m-a tinut un an intrg si o mai am si acum si joc in fiecare zi aproape

| PaulDjokovic a răspuns:

Ce intrebare...stii,fiecaruia i se potriveste un anumit tip de racheta.Eu pana anul trecut am jucat cu o racheta de 260 de grame,cu capul mare, marca Prince, deci defensiva.Anul acesta am ales un babolat cu tensiunea de 26 pe 26 de 275 de grame.Depinde ce stil de joc ai.Depinde de caracteristicile rachetelor si ce promoveaza acestea.Head,Babolat si Wilson sunt cele mai renumite firme, prin urmare doar caracteristicile rachetei fac diferenta