| lzradu a întrebat:

Buna!
De cateva saptamani imi caut o racheta de tenis si am ajuns la urmatoarale 2 rachete, dar nu stiu care din ele sa o cumpar.
voi pe care mi-o recomandati?
multumesc anticipat!
http://magazin.head-sport.ro/......reme-2-pro pret :700 ron
http://www.tennisrevolution.ro/......02150.html pret:450 ron in hervis

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Amandoua sunt foarte foarte bune. Mai mult depinde de calitatile tale, de "insusirile" pe care vrei sa le aiba racheta, de stilul tau de joc. Alege-o pe aia care ti se potriveste tie.

| lzradu explică (pentru AFR81):

Stii cumva care este mai solida(adica sa reziste mai mult)?

2 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Parerea mea e, dupa cum ti-am zis, ca sunt la fel de bune, la fel de rezistente. Din punct de vedere al rezistentei sunt identice. Daca nu dai cu ea de pamant, o sa te tina mult, iar daca se intampla sa se rupa racordul, o poti duce la un meserias sa ti-o rezolve, asta ca sa nu iti cumperi alta. Pe mine m-a costat 50 de lei.