| maryz98 a întrebat:

Ce să practic kickboxing sau arte marțiale de contact? Care dau rezultate mai bune în 3 luni? Și care e mai indicată pentru bătăile din stradă?

5 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Aia care iti place e mai indicata, pentru ca doar facand ceva ce-ti place chiar o sa te ti de treaba cat sa inveti ceva

| maryz98 explică (pentru Cosmin86):

Mă țin de ceva odată ce încep, dar vreau să știu ce ar fi mai indicat?

| Cosmin86 a răspuns (pentru maryz98):

Oricare.

dar 3 luni e prea putin, ai nevoie de minim 1-2 ani sa o stapanesti ca lumea.

p.s. : sper ca n-ai de gand sa te bati pe strada... ca in cazul asta esti un retardat care o sa merite sa-si petreaca viata in puscarii

| maryz98 explică (pentru Cosmin86):

Ai înțeles greșit, e vorba doar de apărare în caz de ceva în rest nu mă iau de nimeni chiar dacă mă provoacă.

| Cosmin86 a răspuns (pentru maryz98):

Am inteles, doar generalizam.

Si repet : 3 luni e prea putin, ai nevoie de minim 1 an sa stapanesti ceva buna si de cativa ani sa-ti faci forta necesara.