| Alexashadow a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa am abdomenul plat? Fac deja 500 de abdomene pe zi.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să nu mănânci grăsimi, să nu bei băuturi acidulate.
Pa, pa.

| Cosmin86 a răspuns:

500 de abdomene pe zi = supra-antrenament si mai mult rau iti faci, nu ti-a zis nimeni?
Si ridicari de picioare, pentru parte inferioara a abdomenului, unde sunt?

| Cosmin86 a răspuns:

Legiuitoarea : alte sfaturi superficiale mai stii sa dai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca faci 500 pe zi, sigur nu faci de azi-dimineata.
Deci ar fi trebuit sa ai deja abdomenul plat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu il faci plat facand abdomene, ti-o spun din experienta proprie, prin abdomene lucrezi muschii insa depozitele de grasime nu dispar..combina abdomenele cu exercitii cardio : alergare, mersul cu bicicleta, aerobic, dans

| BeHappyOriceArFi a răspuns:

Pai in primul rand degeaba faci 500 de abdomene pe zi daca mananci gras, stai toata ziua in pat si nu iesi pe afara sa alergi si mai ales daca le faci seara de la ora 20:00 in sus, abdomenele se fac in general de dimineata si la amiaza, iar ca sa iti faci abdomen plat trebuie sa schimbi stilul de abdomene pe care le faci si bineinteles ca pe langa aceste abdomene trebuie sa adaugi 30 minute - 2 ore de alergare dimneata si seara si trebuie sa renunti la bere,bauturi alcoolice,sucuri cu acid,mancaruri grase si sa NU te infometezi,mai tare te ingrasi, si oricum daca vrei sa iti faci abdomen si mai repede trebuie sa faci si muschii de al piept findca daca ai muschi la piept, automat se face si abdomen ce ce inseamna ca trebuie sa faci si multe flatari, findca sa fim sinceri, daca ai abdomen si nu ai deloc forta in maine si in celelalte parti ale corpului, abdomenul nu mai are nici o importanta.

| Stf_Lauu_1982 a răspuns:

Incearca programe de exercitii. Gen pilates(special pentru abdomen).