| xGwenX a întrebat:

Cate abdomene trebuie sa faci zilnic pentru a avea un abdomen plat?

Răspuns Câştigător
| KellyGreen a răspuns:

Pai ca sa se vada rezultate si sa nu pun prea multe tb sa faci macar 100 si desigur sa ai o alimentatie corecta deoarece degeaba faci 100 de abdomene daca manaci tot ce gasesti in frigider. Abdomenele facute corect, inseamna sa te ridici in unghi de 90 de grade si sa ti spatele drept cand faci abdomenele ca sa nu te trezesti ca stai cocosata.

11 răspunsuri:
| GOODLUCK a răspuns:

20 happy Dar trebuie sa le faci corect, pentru a vedea rezultatele!

| xGwenX explică (pentru GOODLUCK):

Cum adica corect? si fara oprire, nu?

| maria4567 a răspuns:

Pai...acum fac in fiecare seara cate 200 de abdomene.dar la o suta fac o pauza pentru ca ma doare burta.in jur de doua saptamani s-a vazut diferenta. sper ca te-am ajutathappy kiss fundoi?

| xGwenX explică (pentru maria4567):

Trebuie sa fac 100 de abdomene in continuu?

| maria4567 a răspuns (pentru xGwenX):

Da eu asa am facut si am 13 ani

Răspuns utilizator avertizat
| danimazzz a răspuns:

Io fac intr-o zi 500 de abdomene si se vede rezultatele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Regula de aur e sa incepi progresiv. Regula no2 e sa adaptezi alimentatia in fuctie de organism si sa reduci zaharul din alimentatie plus orice produs ce determina retentia apei, plus sa consumi cei celebri 2 l de apa pe zi. 3: de obicei incepem cu 50 de abdomene, daca efortu fizic ne e necunoscut atunci poti imaprti cele 50 in numere mai mici cu pauza de 10 sau 20 de secunde pentru a nu te obosi astfel incat corpul sa refuze efortul fizic si deci sa lasi balta totul. de la 50 trebuie sa ajungi la 100, in general cei din hip hop realizeaza 100 dimineata si seara, insa exista mai multe forme de exercitii de abdomen, pentru ca trebuie sa ai grija de toti muschii abdominali. Cel mai util e sa iti iei o carte special pentru exercitii abdominale. Oricum, inainte de toate: vointa!