| Iulian09 a întrebat:

Ce ziceti am 1.86 si 70kg si vreau sa slabesc.Am ceva burta(nu mare) si vreau sa o dau jos sa fac patratele.
Ma gandeam sa fac pe zi 50 flotari/200 abdomene.
Vreo 20-30min pe bicicleta fitness.
Sa fug afara vreo 3km pe zi.
Si poate sa ma apuc de inot si atunci sa nu alerg in zilele cand merg la inot.

4 răspunsuri:
| melygym a răspuns:

Imi place programul tau si sincer nu cred ca esti gras/a.Mi se pare ca ai o greutate normala. exercitiile pe care le faci u, nu te ajuta sa dai jos doar burta si sa faci patratele! te ajuta si pentru alte parti ale corpului. ar fi bine sa mananci fructe, legume etc... daca vrei! sper sa te tii de program! succes!

| BassHunter13 a răspuns:

Si care ar fi intrebarea>? Eu zic ca esti numai bine ca la 1.86 sa ai 70 kg...din pct de vedere medical la baiaeti esti ca kg sa fie egala cu inaltimea sau +10 (adica 86kg sau maxim 96)dar la fete este cu totul invers adica cu minus! Nu trebuie sa slabesti doar sa iti fac o masa musculara si daca vrei sa arati bine eu zic sa mai pui pe tine vreo 5-10 kg dar nu cu grasime ci cu masa musculara! Succes

| Marian3rd a răspuns:

Esti prea grasa!

| Iulian09 explică (pentru Marian3rd):

De unde ai tras concluzia ca-s fata? intreaba frate ca-s baiat