| Iulian09 a întrebat:

Ce ziceti de programul acesta de alimentatie in timpul pracaticarii de culturism.
la-7:00 2 sandwichuri cu ton, unt de arahide si albus de oua asta intr-o zi si in alta mananc cereale integrale cu lapte si fac o zi una o zi alta.
-14:30 o bucata piept de pui, 2 felii branza si un cartof fiert+o salata de legume
-la 16:00 niste nuci,migdale,alune, arahide.
-la 17:00 merg la sala, pe la 18:30 ma intorc
-la 19:00 orez cu piept de pui si o felie de branza sau o omleta cu niste legume
- la 21:00 un iaurt, o felie de branza
-la 22:00 2 mere

10 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Daca vrei sa iei in greutate+ masa e cam putin. Incearca sa mai mananci ceva intre 7 si 2. Si la scoala poti lua un sandwish cu pui si legume sau sunca si branza sau ceva

| Iulian09 explică (pentru JohnnyBi):

Vreau doar in masa

| JohnnyBi a răspuns (pentru Iulian09):

Atunci incearca sa mai mananci ceva la scoala. ia-ti un sandwish cu tine sa ai un aport de proteine-carbo catusi de semnificativ. sunt 7 ore in care corpul nu primeste nimic

| Iulian09 explică (pentru JohnnyBi):

Deci sa mananc in loc de 2 sandwichuri dimineata 1 si 1 la scoala nu?

| JohnnyBi a răspuns (pentru Iulian09):

Nu, 2 acasa si 2 la scoala. nu ma refeream sa imparti masa, ci sa mai adaugi una

| Iulian09 explică (pentru JohnnyBi):

Dar in felul asta nu o sa ma ingras?

| JohnnyBi a răspuns (pentru Iulian09):

Nu pot sa ma pronunt. depinde de metabolism. eu de la programul ala nu cresc, dar tu s-ar putea sa da

| BlackNinja a răspuns:

Eu zic ca e bun.

Răspuns utilizator avertizat
| Alx_Stelii_1980 a răspuns:

Omleta searastraight face nu sti cat de rau iti poate fi daca mananci ou seara...