| mucegai a întrebat:

Cine poate saa imi spune care patine sunt mai bune cele clasice cu siret sau cele asemanatoare claparilor?

Răspuns Câştigător
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Daca esti baiat si doresti agilitate pe gheata atunci iti iei de hokey nu cele clasice care sunt pentru patinaj artistic si e o alta mancare de peste. Daca doresti doar patinaj recreativ cele de hokey sunt cele mai indicate. Eu ma ocup si de vanzari patine si stiu ce vorbesc. Uite idu daca te intereseaza: fr33_4_4ll@yahoo.com

9 răspunsuri:
| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Pentru ce tip de patinaj doresti? Eu lucrez la patinoar si te pot ajuta dar mai am nevoie de detalii.

| mucegai explică (pentru Ucigasuldeprostie):

Eu si fratele meu (20, 12 ani) suntem incepatori

| mucegai explică (pentru Ucigasuldeprostie):

Daca tot te pricepi, este patinajul un bun exercitiu sportiv, iarna este bine daca in loc sa fac sport la sala fac mai bine patinaj?

| Ucigasuldeprostie a răspuns (pentru mucegai):

La sala poti lucra o varietate de grupe de muschi, la patinaj lucrezi doar o parte dar pentru conditie fizica si echilibru este un sport excelent si pe langa asta este si distractiv happy Da-mi un add si discutam acolo cam tot ce te intereseaza.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Chiar si ca incepator sunt idicate cele de hokey deoarece sunt usoare comode si inveti rapid sa patinezi bine.

| Kissmeagain a răspuns:

Cele cu siret iti ofera o stabilitate mult mai buna, intinzandu-se pe gamba in sus.Plus ca siretul strange mai bine decat cele gen clapar.Si arata si mai alegant.
Cu cele asemanatoare claparilor nu ai atat dexteritate.

| Siracuzia a răspuns:

Cele clasice! Sunt si mai comode si mai usoare parerea mea!

| TheOddGamer a răspuns:

Cele clasice! zicem amandoi plzz unu dintre noi funda plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz!

| artseeker a răspuns:

Clasice cu siret. Pana si in competitiile de patinaj patinatorii folosesc tipul asta de patinebig grin