| Geo_5638 a întrebat:

Cit sa alerg intr-o zi ca sa am patratele (fac si abdomene )? funda celui mai bun raspuns vreau seriozitate

Răspuns Câştigător
| UiteeeeVezi a răspuns:

In primul rand ca idee... degeaba fugi si faci abdomene daca mananci ca spartu'! Ca sa se vada abdomenu' fugi zilnic 20-30 minute fara oprire, NU manca grasimi, incearca sa mananci cat mai putina paine sau chiar deloc, NU manca dupa ora 18:00, nu manca niciodata destul ca sa te saturi, cand simti ca mai poti manca oprestete pentru ca in modu asta cum nu iti umflii mereu stomacu ti se micsoreaza si ajungi mai repede la vizibilitatea abdomenului, abdomene fa 5 seri pe zi de 20 de repetari si ajunge. Ai grija sa lucri mult partea de jos de la abdomen ca acolo se vede cel mai greu. Sper ca ti-am fost de ajutor, Succes!

2 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

@Robberth2311 are dreptate, de asemenea ca o completare la ce a spus dansul, renunta la bauturile acidulate si antreneaza abdomenul de maxim 4 ori pe saptamana, in zilele in care nu lucrezi abdomenul faci cardio, alergat, innot, bicicleta, urcat si coborat scari pentru abdomenul inferior. Lucreaza fiecare grupa a abdomenului pana la epuizare ( atentie! nu confunda epuizare cu supraantrenament ). Concentreaza-te asupra abdomenului inferior si median, abdomenul superior si oblicii se obtin usor.
PS: La miscarea pozitiva a exercitiului respiratia trebuie sa fie exploziva si abdomenul incordat la maxim, miscarea negativa se executa incet si controlat pentru o intindere maxima a tesuturilor musculare. Bafta si antreneaza-te din greu!

| Kl0d a răspuns:

Robberth a zis bine dar, eu cred ca trebuie sa alergi cel putin 1-2 km big grin pentru a ajunge la abdomene.da oricum decat sa te chinui mai bine faci la abdomene in casa si e perfectbig grin daca vrei mai rapid fa la bara,.etc...