| WalterWhite a întrebat:

Creatina si batoanele proteice au efecte negative?

Răspuns Câştigător
| TheDarkDragon a răspuns:

Creatina nu stiu, dar batoanele proteice in exces, da, pot provoca efecte secundare, cum ar fi dependenta si mai stiu eu ce...Dar, daca faci sala, e bine sa iei un baton din acela ca sa iti ajute muschii sa se dezvolte, dar e bine doar o data sau de 2 ori pe sapt.Ma rog, cel mai bine e sa iei proteine si sa te dezvolti pe cai naturale, adica faci sala, sau un sport, ceva, si proteinele le iei din mancare.Dar asa, dupa sala uneori iau si eu niste proteine dinalea, ca na, asa mai rar nu are nimic.Numa sa nu le iei ca drogatii, sti? Sa nu faci dependenta.

| MassEffect a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Ai de *** un raspuns mai cretin nu am vazut niciodata.

| Wehes a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Ai raspuns, ti-ai luat funda, bravo dar nu mai posta la SPORT.
Batoanele creeaza dependenta?! Pffuai.
Ce proteine iei tu dupa sala ma ''asa mai rar'', ca habarn-ai ce sunt alea proteine.

| TheDarkDragon a răspuns (pentru Wehes):

Sunt niste prafuri, caare se pun in apa, si se amesteca, si iese o substanta pe care o bei, si alea contin proteine, sunt niste suplimente desteptu panatului, si asta cu dependenta mi-a spus-o un instructor de acolo, ca daca iei multe nu e bine, asa ca daca nu sti, taci naibi din gura.Ma rog, eu nu iau batoane, ti-am zis, iau praf din ala.Dar instructorul asa a zis, ca amandoua in exces pot dauna.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Serios? sunt "niste prafuri"? chiar esti INCAPABIL sa le spui "suplimente alimentare"?

Si daca instructorul ala e IDIOT, trebuie sa fi si tu la fel?

| TheDarkDragon a răspuns (pentru Cosmin86):

Ba, eu am zis ce a zis si ala, si stiu ca se numesc suplimente dar voiam sa ii explic si aluia, si aia cu patratele din alimentatie.....hai ca am auzit-o si pe asta.

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Ca esti tu INCAPABIl sa intelegi, e partea a doua.

http://www.culturism.ro/......domen.html

Citeste pana iti SAR OCHII.

16 răspunsuri:
| Wehes a răspuns:

Creatina o gasesti in carne, tu mananci carne, cu ce ar putea sa te afecteze negativ?!
Batoane Proteice = le folosesti cand nu reusesti sa iti asiguri proteinele zilnice ( din alimentatie ) la fel si cu suplimentele.

| TheDarkDragon a răspuns (pentru Wehes):

Si creatina in carne se gaseste in cantitate foarte mica.Mai mult se gasesc proteine.

| Wehes a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Tu imi explici mie?=) Ca le zice suplimente?
Din cate vad tu in postarea ta le spui ''proteine'', nu imi explici tu mie ce si cum.
Dependenta creeaza tigarile, alcoolu toate ca..aturile astea, nu SUPLIMENTLE. Uite ca unii folosesc suplimente de ani de zile in fiecare zi si sunt perfect sanatosi.
Suplimente = Mancare concentrata = 100 % Sanatos.
Cat despre creatina, Da se gaseste in cantitati mici in carne.
Schimba-ti ''antrenoru''.

| MassEffect a răspuns:

Ce efecte proteine mananci zi de zi si creatina se formeaza la nivelul ficatului, suplimentele nu sunt altceva decat mancare cocentrata.

| vinusipaharu a răspuns:

Au efecte negative mari, renunta la ele!

| Cosmin86 a răspuns (pentru vinusipaharu):

Serios? au efecte negative?

esti doar un COPIL MIC complet paralel, nu?

| TheDarkDragon a răspuns (pentru Cosmin86):

Tu mi-ai dat cerere de pretinie?

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Nu

dar de ce intrebi? nu apare numele?

| TheDarkDragon a răspuns (pentru Cosmin86):

Apari la prietenii mei, si eu nu ti-am dat cerere

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheDarkDragon):

Poate mi-ai dat tu mai demult. chiar nu are nicio importanta