| ValoareMondiala a întrebat:

Cred ca unii dinte voi ati auzit de bar brothers.
Ei bine, dupa cum stiti, ei au niste bari la care se antreneaza.
As vrea si eu sa cumpar/construiesc asa ceva.
Daca stie vreunul dintre voi cum as putea sa fac, il rog sa scrie aici.

http://data1.whicdn.com/images/62214076/original.jpg - pentru cei care nu stiu despre ce vorbesc

1 răspuns:
| JohnnyBi a răspuns:

Sa cumperi nu cred ca gasesti, si daca gasesti e la un pret absurd.
iei 2 tevi mai groase (gen 10 cm grosime) de vreo 3 metri si bagi macar 50 cm in pamant, cum ii bagi...problematic. uda pamantul sa intre mai usor si da-i la baros sau sapa o groapa, pune teava, astup-o sau fa o groapa, pune teava vertical la boloboc si toarna beton. cu 2-4-6 cate tevi la ce inaltimi vrei tu (+50 cm in pamant) bagate in pamant vertical, iei bari la grosimea preferata de tine (cat ai palma de mare iti alegi sa ai grip bun, cred ca 2-4cm grosime e ok). si le sudezi cum vrei tu de cele verticale. daca nu ai aparat de sudura, macar un flex sa dai gauri in cele groase. and voila. multi bani, multa munca, mult sapat, eventual betonat, niste suduri si aia e.